Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Imiona angielskie - Vanessa

Imię Vanessa - Znaczenie imienia Vanessa

Vanessa to imię, które wywodzi się nie tyle z Anglii co z Irlandii. Imię to wzięło się od postaci literackiej, którą wymyślił Jonathan Swift. Imię to początkowo nie miało większego znaczenia - był to po prostu zlepek liter, które Swift wziął od nazwiska i imienia swojej przyjaciółki Esther Vanhomrigh.

Imię Vanessa przybyło do nas w latach 60-tych XX wieku i do 2001 roku imion Vanessa nadano prawie 2000. Do tego dochodzą jeszcze spolszczone wersje Wanesa i Wanessa, których w sumie też jest ok 2000. Wiele osób lubuje się w takich imiona, w imiona zagranicznych i chętnie je nadaje, są jednak osoby, które imiona angielskie uznają za obrazę naszej kultury i polskich imion. Nie mniej dziś imiona angielskie, czy też anglojęzyczne typu Vanessa, Jessica, Valeria, Jennifer są w Polsce bardzo popularne i coraz chętniej nadawane.

Znaczenie imienia Vanessa wskazuje nam na osobę bardzo energiczną i kreatywną, która ma mnóstwo pomysłu i zapału do działania, a także lubiącą ciągle coś zmieniać w swoim życiu. Vanessa nie znosi nudy i samotności. Imię Vanessa ukazuje nam osobę, która lubi życie towarzyskie, ale nie imprezowe. Vanessa jest osobą spokojną, bez konfliktową, która ma dar zjednywania skłóconych osób. Vanessa lubi również słuchać innych, zawsze liczyć się ze zdaniem innych, nie jest uparta ani apodyktyczna - jest zawsze miła i uśmiechnięta do wszystkich.

Znaczenie imienia Vanessa wskazuje nam na osobę, która jest bardzo pogodna i zawsze chodzi w skowronkach. Nic więc dziwnego, że jest bardzo lubiana i nie trudno jej znaleźć partnera. Vanessa jest romantyczką - czeka na prawdziwą, wielką miłość aż po grób, a kiedy znajduje odpowiedniego partnera jest wierna, troskliwa i kochająca, a także dba o dom i dzieci, które kocha ponad wszystko.

Zawodami idealnymi dla imienia Vanessa są: psycholog, pedagog, socjolog, opiekunka do dzieci.

Zdrobnienia imienia Vanessa: Vanesska, Van

Imieniny: 22 kwietnia i 28 sierpnia

20.10.2011. 11:07