Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Imiona angielskie - Jessica

Imię Jessica - Znaczenie imienia Jessica

Jessica to imię angielskie, które zyskało popularność dzięki jednej ze sztuk Szekspira jaką jest "Kupiec Wenecki". Etymologia tego imienia podaje jednak, że nie jest to typowo angielskie imię (choć tak się przyjmuje), a imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzące się od biblijnego imienia Jesse i oznacza "zapobiegliwość".

Dziś coraz więcej osób nie tylko w Anglii, ale również i w Polsce nadaje swoim córeczkom imię Jessica. W Polsce imię to pojawiło się w latach 70. XX wieku. Z racji tego, że u nas w Polsce są dość ściśle określone reguły nadawania imion, imię Jessica zostało spolszczone i przyjmuje formę Dżesika, która już nie wygląda tak ładnie, jednak wielu to wcale nie odstrasza.

Przez lata imię Jessica w Anglii znajdowało się w czołówce najpopularniejszych imion dla dzieci. W Polsce imię to nigdy w top 10 na najpopularniejsze imiona się nie znalazło, ale można zauważyć trend, że coraz więcej nadaje to imię swoim dzieciom. Skąd takie zainteresowanie tym imieniem?

Można by rzecz, że znaczenie imienia Jessica brzmi ciekawie, ale może wcale niekoniecznie? Znacznie imienia Jessica wskazuje na to, że jest to kobieta prostolinijna, ale szlachetna i sprawiedliwa. Mimo to Jessica nie lubi jak ktoś nią kieruje, bo to ona zawsze i wszędzie chce sprawować władzę. Imię Jessica wskazuje również na osobę bardzo towarzyską, która potrafi słuchać i wzbudza zaufanie, głównie dlatego, że nigdy nikomu nic nie wytyka, nie jest również podejrzliwa, czy złośliwa. Jessica to również straszna kokietka, uwielbiająca uwodzić mężczyzn i bawiąca się ich uczuciami, jednak jeśli spotykają mężczyznę swojego życia, to są mu wierne aż po grób. Jeśli chodzi o pracę to Jessica jest osobą dość próżną i woli jeśli to ktoś pracuje na nią. Jeśli już musi pracować to zawodami, które są dla niej odpowiednie jest stylistka, kosmetyczka,fryzjerka.

Imieniny: 4 listopada

Odmiany imienia Jessica: Jessi, Jessika, Jessikach, Dżes, Dżesica, Dżesika, Jesika, Jesica

19.04.2011. 13:23