Cóż to właściwie jest imię?
Imię to forma słowna cienia,
To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Ludwik Jerzy Kern

  • Gracjan
  • Nikodem
  • Karina
  • Helena

Znaczenie imienia Samantha

Imię Samantha

Samanatha to imię o dość niejasnej etymologii. Są 4 różne wersje pochodzenia tego imienia: pierwsza mówi, iż jest to imię literackie wywodzące się z XVIII-wiecznej Anglii, druga, że wywodzi się z języka greckiego, w którym oznaczałoby „naznaczona”, trzecia, że pochodzi z języka aramejskiego, gdzie może oznaczać „słuchająca”, a czwarta, iż wywodzi się ono z języka hebrajskiego, stanowiąc żeńską formę imienia Samuel, oznaczającego „Imię Boże”.

Czytaj dalej 04.01.2013. 12:21

Imiona angielskie - Vanessa

Imię Vanessa - Znaczenie imienia Vanessa

Vanessa to imię, które wywodzi się nie tyle z Anglii co z Irlandii. Imię to wzięło się od postaci literackiej, którą wymyślił Jonathan Swift. Imię to początkowo nie miało większego znaczenia - był to po prostu zlepek liter, które Swift wziął od nazwiska i imienia swojej przyjaciółki Esther Vanhomrigh.

Czytaj dalej 20.10.2011. 11:07

Imiona angielskie - Jessica

Imię Jessica - Znaczenie imienia Jessica

Jessica to imię angielskie, które zyskało popularność dzięki jednej ze sztuk Szekspira jaką jest "Kupiec Wenecki". Etymologia tego imienia podaje jednak, że nie jest to typowo angielskie imię (choć tak się przyjmuje), a imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzące się od biblijnego imienia Jesse i oznacza "zapobiegliwość".

Czytaj dalej 19.04.2011. 13:23

Imiona angielski - Milford

Imię Milford

Etymologia imienia angielskiego Milford podaje, że to angielskie imię wywodzi się od angielskiego niegdyś bardzo popularnego nazwiska Milford. Druga wersja głosi, iż wywodzi się z tzw. Old English, czyli starodawnego języka angielskiego od "ford by a mill", czyli tłumacząc oznaczałoby "przeprawiać przez młyn", a odnosiło się to do wytwarzania energii młynem wodnym.

Czytaj dalej 07.12.2010. 09:26

Imiona angielskie - Abigail

Imię Abigail

Abigail to imię żeńskie, które wywodzi się z Biblii i języka hebrajskiego. W języku angielskim imię to oznacz "my father is joy", czyli w tłumaczeniu "mój ojciec jest radością".

Czytaj dalej 12.11.2010. 12:33